Bu serinletici içecek, yeşil çayın detoks etkisini de beraberinde getiriyor, sadece 5 dakikada içip saatlerce ferahlamayı mümkün kılıyor. Yeşil çay, sağlıklı hücrelere zarar verdiği bilinen serbest radikallerden kurtulmanıza yardımcı olan antioksidanlarla doludur. Çilek ve limon ise sağlıklı C vitamini kaynakları olduğu için metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olurken, salatalık vücuttaki şişkinlikleri azaltmaya yardımcı olur.

Yeşil Çay Detoksu Malzemeleri

  • 1 porsiyon detoks içeceğinin içinde;
  • 1 poşet yeşil çay ya da bir tatlı kaşığı yeşil çay
  • 1 dilim limon
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Dilimlenmiş 2 tane çilek
  • 2 dilim salatalık

Yeşil Çay Detoksu Sonuç

Su içmek ve kilo kaybetmek eylemleri kesinlikle birbirini takip eden birbiriyle ilişkili olan eylemlerdir. İçme suyu, metabolizmanın çalışma hızını artırmaya yardımcı olur, cildinizi sıkılaştırır, temizler ve sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmanızı sağlar. Bu bağlamda gün içinde hem ortalama 2 buçuk litre su içip hem de bu muhteşem 25 tariften istediğiniz her hangi birini tercih ederek suyun mucizevi etkilerinden faydalanmak mümkündür. Bol bol su için ve sağlıklı kalın.

Sağlıklı bir yaşam, zinde kalmak ve kilo vermek için en kolay detoks yapmaktan geçer. Detokslar vücuttan toksin atımını kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki ödemin atılmasını sağlar. Detoksa ek olarak sağlık ve dengeli beslenmek, bol su tüketmek ve bitki çayı içmek önemlidir. Yapabiliyorsanız egzersiz de detoksun etkisini katlayacaktır. 

Detoks Sularının Özellikleri Nelerdir?

Detoks suları, içerisine koyulan malzemelerle birlikte metabolizma hızını arttıran bir özelliğe sahiptir. Detoks sularının en önemli maddesi tabi ki sudur. Su kalorisiz bir içecektir ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Detoks yanında da bolca su tüketmek, detoks yapılmadığında da su tüketmeye özen göstermek vücut ve sağlık için önemlidir. Ayrıca detoks suları kolay hazırlanır ve dışarıda da kolaylıkla tüketilebilir.