Yağ yakımı hızlandıran meyvelerden biri de yaban mersinidir. Diyetlerde de sıkça tüketilmesi önerilen bu meyve, lezzet açısından da sevilen bir tada sahiptir. Lif açısından zengin bu maddeyle birlikte C vitamini deposu olan portakal bir araya geldiğinde cilt sağlığı üzerinde bile olumlu etkiler gözlenmektedir. Yaban Mersini ve Portakal Detoks Suyu ile vücudunuzu zinde tutacak ve metabolizmanızı hızlandıracak bu tarifi çok seveceksiniz. 

Yaban Mersini ve Portakal Detoksu Malzemeler

  • 2 adet portakal
  • 15-20 adet yaban mersini

Yaban Mersini ve Portakal Detoksu Hazırlanışı

Yaban mersinlerini güzelce yıkayın. İki adet portakalı kabuklarını soymadan ince ince doğrayın. Tüm karışımı 1 litre su içine ekleyin ve yarım saat kadar dinlendirin. Detoks suyunu içmeye hazır!

Sağlıklı bir yaşam, zinde kalmak ve kilo vermek için en kolay detoks yapmaktan geçer. Detokslar vücuttan toksin atımını kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki ödemin atılmasını sağlar. Detoksa ek olarak sağlık ve dengeli beslenmek, bol su tüketmek ve bitki çayı içmek önemlidir. Yapabiliyorsanız egzersiz de detoksun etkisini katlayacaktır. 

Detoks Sularının Özellikleri Nelerdir?

Detoks suları, içerisine koyulan malzemelerle birlikte metabolizma hızını arttıran bir özelliğe sahiptir. Detoks sularının en önemli maddesi tabi ki sudur. Su kalorisiz bir içecektir ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Detoks yanında da bolca su tüketmek, detoks yapılmadığında da su tüketmeye özen göstermek vücut ve sağlık için önemlidir. Ayrıca detoks suları kolay hazırlanır ve dışarıda da kolaylıkla tüketilebilir.