Metabolizma Hızlandıran Detoks Suyunun temel amacı direk isminden de belli olduğu gibi metabolizmayı hızlandırmaktır. Bu yüzden bu detoksu uzun süreli kullanmak yanlış bir kullanım tarzıdır. Bunlara dikkat ederek belirli aralıklarla bu detoksu uygulayabilirsiniz. Bunun için bize gereken ise kesinlikle bir mangodur. Mango sağlık için çok faydalı, mide ve sindirim yardımcısıdır. Zencefil ise lif bakımından yüksek, kan akışını düzenleyen ve bağışıklık sistemini güçlendiren etkilere sahiptir. Bu iki aramalı ürün yan yana geldiğinde ise bir lezzet patlaması yaşanır. Kesinlikle denemeniz gereken bu tariften çok memnun kalacaksınız. 

Metabolizma Hızlandıran Detoks Suyu Malzemeler

  • Bir diş sarımsak büyüklüğünde zencefil
  • Yarım mango
  • 750 ml su

Metabolizma Hızlandıran Detoks Suyu Hazırlanışı

Mangoyu kabuğuyla birlikte ince ince dilimleyin. Zencefilden bir diş sarımsak boyutunda kesin ve kabuğunu soyun. İnce ince kesin ve malzemeleri 750 ml suya ekleyin. Yaklaşık 1 saat dinlendirdikten sonra içebilirsiniz. 

1 hafta gibi bir süre bu detoksu uyguladıktan sonra 1 hafta ara verdikten sonra gene detoksu yapmaya devam edebilirsiniz. Zencefil ve sarımsak türü bitkiler uzun süre kullanımlarda vücudunuza yan etkiler oluşturabilir. Bu yüzden eğer uzun süreli bir hastalığınız veya rahatsızlığınız varsa doktorunuzdan kullanım için öneride alabilirsiniz.