Limon, C vitamini açısından zengin, kan akışı üzerinde olumlu etkilere sahip bir meyvedir. Aynı zamanda yağ yakımında etkili olduğundan bölgesel zayıflama ve incelme göremek isteyen kişilerin tercihi kesinlikle limon olmalıdır. Limona ek olarak greyfurtta birçok hastalığa iyi gelen, toksin atıcı bir özelliğe sahip olan meyvedir. Salatalık ise %80’in üzerinde su bulundurmasıyla kalorisiz ve yenileyici bir etkiye sahiptir. Bu malzemelerin karışımıyla oluşacak detoks suyu ise hem yenileyici, hem yağ yaktıran hem de içinde bulundurduğu vitaminler ile cilde iyi gelen özelliklere sahiptir. 

Limon Salatalık Detoksu Malzemeler

  • 1 adet limon
  • 1 adet greyfurt
  • 1 adet salatalık
  • 1 litre su

Limon Salatalık Detoksu Hazırlanışı

Limon ve greyfurtu ince ince, kabuklarıyla birlikte dilimleyin. Salatalığı da kabuğunu soymadan doğrayın ve tüm malzemeleri bir litre su içine koyun. Yaklaşık 1 saat dinlendirdikten sonra içmeye başlayabilirsiniz. Bu detoks suyunu gün içerisinde 2 litreye kadar tüketebilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam, zinde kalmak ve kilo vermek için en kolay detoks yapmaktan geçer. Detokslar vücuttan toksin atımını kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki ödemin atılmasını sağlar. Detoksa ek olarak sağlık ve dengeli beslenmek, bol su tüketmek ve bitki çayı içmek önemlidir. Yapabiliyorsanız egzersiz de detoksun etkisini katlayacaktır. 

Detoks Sularının Özellikleri Nelerdir?

Detoks suları, içerisine koyulan malzemelerle birlikte metabolizma hızını arttıran bir özelliğe sahiptir. Detoks sularının en önemli maddesi tabi ki sudur. Su kalorisiz bir içecektir ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Detoks yanında da bolca su tüketmek, detoks yapılmadığında da su tüketmeye özen göstermek vücut ve sağlık için önemlidir. Ayrıca detoks suları kolay hazırlanır ve dışarıda da kolaylıkla tüketilebilir.