Çilek yaza merhaba dediğimiz bu günlerde tezgahlarda yerini almaya başladı. O zaman bu tatlı meyveyi ilkbahara merhaba detoksu yaparak değerlendirebiliriz. C vitamini deposu ve metabolizma hızlandıran limon ve mide dostu naneyi de unutmayalım tabi. Fresh tadı ile ilkbahar ve yaz aylarında tüketebileceğiniz bu detoks suyu vücudunuza zindelik katacaktır. 

İlkbahara Merhaba Detoksu Malzemeleri

  • 15 adet çilek
  • 1 adet limon
  • 2 dal nane
  • 1 litre su

İlkbahara Merhaba Detoksu Hazırlanışı

Çilekleri yıkayın ve saplarını ayırın. İnce ikiye ya da dörde bölün. Naneleri saplarından ayırın ve hafifçe ezin. Bir adet limonu kabuklarıyla birlikte ince ince dilimleyin. Tüm malzemeleri 1 litre suya karıştırın.

İlkbahar başlamadan sağlıklı bir yaşam, zinde kalmak ve kilo vermek için en kolay detokslardan biri olan İlkbahara Merhaba Detoksunun etkilerini kısa sürede hissetmeye başlayacaksınız. Bu detokslar vücuttan toksin atımını kolaylaştırır, metabolizmayı hızlandırır ve vücuttaki ödemin hızlıca atılmasını sağlar. Detoksa ek olarak sağlık ve dengeli beslenmek, bol su tüketmek ve bitki çayı içmek önemlidir. Yapabiliyorsanız egzersiz de detoksun etkisini arttıracaktır. 

İlkbahara Merhaba Detoksunun Özellikleri Nelerdir?

Bu tür kısa süre kullanılacak Detoks suları, içerisine koyulan etkili malzemelerle birlikte metabolizma hızını arttıran bir özelliğe sahiptir. İlkbahara Merhaba Detoksununun en önemli etken maddesi tabi ki sudur. Su kalorisiz bir içecektir ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Detoks yanında da bolca su tüketmek, detoks yapılmadığında da su tüketmeye özen göstermek vücut ve sağlık için önemlidir. Ayrıca bu detoks kolay hazırlanır ve dışarıda da kolaylıkla tüketilebilir.