Detoksların yapılmasının asıl amacı zayıflamaktır. Hızlıca sonuç almak istiyorsanız bu detoks tam size göre. Kolayca hazırlayabileceğiniz bu detoks suyunda yok yok. Eğer disipli bir şekilde uyabileceğinizi düşünüyorsanız 7 gün boyunca bu detoks suyunda 2 ila 2,5 litre arasında tüketebilirsiniz. Eğer daha kısa süreli bir detoks dilerseniz 3 gün olarak deneyebilirsiniz. Metabolizma üzerinde hızlandırıcı bir etkiye sahip olan bu detoksu yaparak fazlalıklarınızdan hızlıca kurtulabilirsiniz. 

Hızlı Sonuç Veren Detoks Malzemeleri

  • 1 adet limon
  • 1 adet lime
  • 1 adet greyfurt
  • 1 adet salatalık
  • 2 dal taze nane
  • 2 litre su

Hızlı Sonuç Veren Detoks Hazırlanışı

Limon, greyfurt, lime ve salatalığı iyice yıkayın. Kabuklarıyla birlikte ince ince dilimleyin. 2 dal naneyi saplarından ayırın. Hafifçe ezin ve tüm malzemeleri suyun içerisine ekleyin. Eğer sıcak havalarda bu detoksu yapacaksanız buzdolabında soğutarak içebilirsiniz. eğer oda sıcaklığında içecekseniz de 1 saat dinlendirdikten sonra içmeye başlayabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz detoks’tan daha hızlı ve iyi bir sonuç alabilmek için gün içinde tükettiğiniz gıdalara da bir o kadar önem göstermeniz gerekmektedir. Çünkü detoks bir nevi iradenize sahip çıkmanız için yapmış olduğunuz bir şeydir. Örneğin küçük bir çocuğa bir şeye alıştırmak için bunu ara ara ona tekrarlatarak bir bilinç kazanmasını sağlayabilirsiniz. Vücudumuz da bu şekildedir sürekli kola tüketen bir kişi iseniz kolayı kesin ve onun yerine başka bir içecek koyun bir süre sonra kola aramadığınızı fark edeceksiniz.