Detoks birası bilinen adı ile dukan birası hakkında internet üzerinde bir çok döküman görmüş olabilirsiniz. Belkide bazı arkadaşlarınızın dukan birası ile zayıfladığına veya kilo verdiğine şahit olmuş olabilirsiniz. Peki nedir bu bira içeriğinde alkol var mıdır? Detoks birasını ne sıklıkla kullanmanız gerekiyor gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte arayalım.

Öncelikle bu detoksu uygulamaya başlamadan önce hayatınızdan bütün zararlı ürünleri çıkarmalı ve hedefiniz için önceden yola çıkmış olmalısınız. Kilo vermeye başladıktan sonra ilk bir kaç hafta kilo verimi hızlı bir şekilde olur fakat bir yerden sonra kilo verme yavaşlar hatta durur. Burada detoks birası size bir takviye olarak imdadınıza yetişiyor.Dukan Birası nedir, ne işe yarar, nasıl yapılır, faydaları nelerdir gibi sorulara cevap bulabilmek için şimdi devam edebilirsiniz.

Dukan Birası Nedir?

Dukan Birası dünyaca ünlü Beslenme Uzmanı olan Pierre Dukan tarafından 2018 yılında ortaya çıkarılmıştır. Kendisinin bir çok detoks tarifi var ve bu konuda bir çok çalışması olan Dukan’ın Amerika’da en çok beğenilen detoksu Dukan Birasıdır. İçeriğinde yeşil çay, doğal maden suyu ve limon bulunan bir çeşit detoks karışımıdır aslında adından etkilenerek içinde alkol olduğunun düşünülmesi yanlış bir düşüncedir.

Dukan Birası Ne İşe Yarar?

Diyet veya detoks sürecinizde kilo vermenin yavaşladığı süreçlerde yağ yakımı ve ödem atma gibi konularda vücuda yardımcı olur. Metabolizmanın hızlanmasını ve bağırsaklarınızın temizlenmesini sağlayarak kilo vermenizi hızlandırır.

Dukan Birası Hazırlık Aşamaları

Dukan Birası Malzemeleri

  • 750 ml su
  • 2 poşet yeşil çay (veya 2 tatlı kaşığı demleme yeşil çay)
  • 1 şişe doğal maden suyu
  • Yarım limon suyu

Dukan Birası nasıl yapılır?

Yaklaşık 4 su bardağına eşit gelen suyu önce kaynatın ardından elinizdeki yeşil çayı demlenmesi için bu suyun içine koyun ve çayınızın demlenmesini bekleyin. Çayınız soğuduktan sonra maden suyunuzu ve limon suyunu ekleyip bir gece tercihen buzdolabında bekletin. Bir gün sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı gün içerisinde dilediğiniz zaman tamamını tüketin. Tercihen günlük hazırlamanız sodanın etkisini yitirmemesi açısından iyi olacaktır bu yüzden her gün aynı karışımı hazırlayıp içmeye devam edebilirsiniz.

Dukan Birasında Yeşil Çayın Bir Önemi Var mı?

Yeşil çayın uzak doğudan sonra yaygın olarak zayıflama amacı ile kullanılır. Özünde bulunan kateşinler sayesinde yağ yakımını hızlandırır. Buna ek olarak metabolizmayı hızlandırıcı özelliği olması yapılan birçok araştırmayla uzmanlar tarafındanda gözlemlenmiştir. Dukan Birası’nın içerisinde bulunan yeşil çayda karışımın etkisini dahada arttırmak için kullanılmaktadır.

Dukan Birası Ne Sıklıkla Tüketilmelidir?

Dukan Birasını düzenli olarak tüketebilirsiniz. Tabi her şeyde olduğu gibi bu detoksta da içeriğinde bulunan asidik malzemelerden dolayı çeşitli dönemlerde ara vermek doğru bir karardır. Örneğin Dukan Birası’nı 15 gün düzenli tüketip 5 gün ara vermeniz gerekir daha uygun bir kullanım şeklidir. Ardından bu süre sürekli olarak artış gösterebilir 5-6 ay düzenli kullandıktan sonra 1 ay vücudunuzz izin vermeniz gerekebilir. Bu sayede vücudunuzun Dukan Birası’na karşı bir bağışıklık kazanması önlenmiş olur. Dukan Birası’nın etkilerini kaybetmesini önleyerek daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz.

Dukan Birası’nın Faydaları Ve Varsa Zararları Nelerdir?

Dukan Birası, düzenli kullanım sonucunda karaciğerin temizlenmesini ve vücut içindeki görevlerini yerine getirmesini sağlar. Vücudun ödem atmasına yardım olarak şişkinliklere veda etmenize katkıda bulunur. Kullanmaya başladıktan sonra sizinde farkedeceğiniz gibi bağırsak hareketlerini hızlandırarak metabolizmanınızın daha hızlı çalışmasını sağlar. Dukan Birası, içeriğinde doğal olmayan bir ürün olmadığından ve tamamen doğal bir takviye olduğundan dolayı size veya vücudunuza herhangi bir yan etki veya zararı olan bir detoks türü değildir. Ancak özellikle tansiyon başta olmak üzere, kalp ve kronik rahatsızlıklarınız varsa soda ve limonun etkilerinden dolayı ani dengesizlikler yaşayabilirsiniz. Bu tür durumlarda Dukan Birasını tüketmeye başlamadan önce doktorunuzdan bu konuda tavsiye alabilirsiniz.