İnsanlar dönem dönem vücutlarını temizlemek ve daha sağlıklı bir döneme başlamak için çeşitli detoksları uygulamaya başlarlar. Detoks için özel menüler, sular ve içecekler bulunmaktadır. Özellikle sıvı detoks tarifleri için kişilerin aklında bazı sorular vardır. Bu soruların cevapları ise genelde tarifler ile verilmez. Bu soruların cevapları noktasında size yardımcı olmaya çalışacağız.

Detoks suları nasıl tüketilir?

Aslında detoks sularının belirli bir kullanım standardı yoktur. Güne başlarken kullanmanız tavsiye edilenler genelde güne başlamadan kahvaltı öncesinde tüketilmesi daha iyidir. Bunun yanı sıra ek olarak gün içindede belirli aralıklarla suyu tüketmeye devam edebilirsiniz. Detoks suları hem sizi tok tutacağından hem de vücudunuza enerji vereceğinden acıkma süreniz gecikecek bununla birlikte kilo verme hızının artacaktır.

Detoks yapmanın belli bir standardı var mı?

Aslında dünya üzerinde yaygın olarak önerilen tavsiye edilen hiç bir detoks tarifinin belirli bir kullanma standardı yoktur. Önerilen bir kullanım şekli bulunabilir fakat ideal olan sizin için en iyi olan yöntemi kendiniz bulmanızdır. Örneğin bazı insanlar yemekle birlikte daha fazla veya rahat sıvı tüketimi yapabilirler. Bu durumda yemekten önce bunu tüketmenizin sizin için bir faydası olmayacaktır. Aslında düşünüldüğü zaman yemekle birlikte tükettiğinizde daha hızlı bir tokluk hissine kavuşacağınız için sofradan daha erken kalkacaksınızdır.

Bu ve bunun gibi aklınıza takılan detoks soruları için bizimle iletişime geçebilir sayfamızda ki detoks tariflerini inceleyip detokslar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.