Detoks uygulayan bir çok kullanıcı vücutları için o kadar uğraşırken ciltlerinin bu tür şeylere ihtiyacı olmadığını cildin kendi kendine bakımını yapabileceğiniz düşünür. Genellikle de ciltte oluşan birçok sorunu fark etmeyene kadar da sadece günlük yüz yıkama ile cildin temiz olduğunu düşünür. Ciltte çıkan problemler ile de kendi bildiği yöntemlerle çözüm aranması tamamen kötü bir sonuç belirtisi olmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Uygulanan detokslarıda bu şekilde düşünebiliriz bilinçsiz ve sırf okuğunuzu yapmak yanlıştır. Vücudunuzu en iyi siz tanırsınız ve ona göre en ideal olanı siz bulmalısınız.

Yaş itibari ile cildimizde bulunduğumuz yaşa paralel olarak bir değişim süresi içerisinde olur. Cildimiz tek başına yıpranan ilerlemeyi durdurmak için yeterli değildir.

Öncelikle başvuracağımız bir profesyonel uzmanlar tarafından bilgiler edinilmeli ve gerekiyorsa cilt bakımı adı altındaki işlemleri yaptırmalıyız.

Cildinizin yapısına göre yapılan derinlemesine uygulamalar, her şeyden önce kendinizi iyi hissetmenize neden olacak ve sosyal hayatın içinde aktif kişiliğinizin verimini arttıracaktır. Aktif olan bir vücut sağlıklı bir bedene sahip olduğunu gösterir.

  • Cilt bakımı ile yenilenen cilt, cildin kirli hava ile ve bulunduğu kirli duman egzoz ortamı ile kapanan gözeneklerin açılıp nefes almasına neden olacaktır.
  • Sağlıklı bir cilde sahip olup, yaş ilerledikçe cildimizin de ilerlemesini engellemiş oluruz.
  • Daha parlak ve güzel bir görümüne bürünürüz.

Cilt kişiden kişiye yaşantı şekli, vücut şekli itibariyle değişiklik gösterir. Cildimiz bu konuda 5 sınıfa ayrılmıştır yani 5 farklı cilt tipi bulunmaktadır.

  • Normal cilt; bu bu tip ciltte gözenekler kapalı, parlak ve pürüzsüzdür, cilt problemi olmayan cilttir.
  • Karma cilt; Ciltte yağlı ve kuru bölgeler bulunmaktadır. Yağlı bölgelerde açık gözenekler bulunurken, kuru bölgelerde gözenekler kapalıdır.
  • Kuru cilt; bu cilt ince, mat, pul pul dökülmeye eğilimlidir. Cildin yapısı daha ince ve gergin olduğu için çabuk kırışmaya eğilimlidir.
  • Yağlı cilt; bu tip ciltte yağ gözenekleri açık, yer yer sivilcelerin olduğu, yağ salgısı fazla olduğu için aşırı parlayan görüntü vardır.
  • Olgun cilt; Yaş ilerledikçe hücre yenilenmesinin yavaşlaması ile ortaya çıkan cilt tipidir. Ayrıca yağ salgısıda yavaşladığı için ciltte derin kırışıklıklar ortaya çıkabilmektedir.

Her cilt tipi için uygulanması gereken detoks tarifi farklıdır. Size uygun olan detoks türünü bulabilmek için detoks tarifleri sayfamıza bakabilir. Diğer kullanıcıların yorumlarını okuyup bilgi alabilirsiniz.

Bayanlarda 20 yaş ortalarına kadar her regl döneminde cilt aslında kendini yenilemektedir.30 üstü yaşlar ortalarında ise kişi evde yapacağı basit yöntemlerle cildini yenileyebilir. Fakat daha sonraki yaşlarda yenilemeyen cilt yeniliğini sağlaması ve sağlığımıza destek olabilmesi için bakım merkezlerinde uygulanması gerekmektedir.

En önemli uzak durulması gereken unsur ise sigaradır. Sigaranın ilk olarak tahribata uğratacağı bölge maalesef ki cildimizdir. Sigara içmeyi bir kenara bırakın içilen ortamda bulunmak dahi etki etmektedir. Bu tür ortamlarda bulunduysanız eğer eve geldiğinizde hemen bir duş almalı ve cildinizden zararlı maddeleri arındırmalısınızdır.

Her insan ilerleyen yaşın önüne geçemese de geciken bir cilt yaşlanması ile karşılaşmayı ister. Unutmamalı ki dikkat edilen her öğe ve atlatılmadan yapılan her bakım ilerleyen denemelerimiz için rahatlık ve huzurdur.