Bahar Sağlığınızı Bahar Detoksu ile Temizleyin


Evde geçen uzun bir kışın ardından bahar nihayet kapımıza geldi. Ağaçlardan tomurcuklar çıkmaya ve çiçekler açmaya başlıyor. Tabi bu süreçte biz farketmesekte vücudumuzda bazı değişiklikler oluyor örneğin karaciğerimiz uyarılmaya ve bir değişiklik olduğunu hissetmemizi sağlıyor.


Bizde bu uyarılar ile birlikte her İlkbaharda sağlığımızı ve yaşam tarzımızı yeniden değerlendirme ve vücudumuzu desteklemek için Bahar Detoksu yapma fırsatına sahibiz. Kış genellikle çoğu insanın vücutlarını düşünmeden hareket ettiği mevsimsel dönemlerin başında yer alıyor alkol, tatlı ve çok fazla yiyecek şeklinde ısınma rahatlığına kapılırız. Yıl boyunca oldukça katı ya da temiz bir yaşam tarzınız olsa bile, kışın bazı kötü değişiklikler bütün bu yaptığınız iyi şeylerin bir anda önüne geçebilir.


Bu süreçte Bahar Detoksu ile vücudumuzu temizlemek belki de iyi bir fikirdir. Detoks yapmak, vücudunuz için sıfırlama düğmesine basmak anlamına gelir. Enerji seviyenizi artırmaya, hormonlarınızı dengelemeye, sindirimi iyileştirmeye, adrenalinize çok ihtiyaç duyulan bir mola vermenize, iştahınızı gidermenize ve size güzel ve ışıltılı bir cilt vermenize yardımcı olacaktır. Vücudumuz sürekli olarak bir açık kapı bulabilmek için yenilikler arar ve sizinde buna yardımcı olmasını bekler. Bu yüzden Bahar Detoksu iyi bir başlangıç olabilir. Detokslar, bazı fazla yiyecekleri ortadan kaldırmak kadar basit olabilir ama yapmanız gereken tek şey bu değil.

blank
Bahar Detoksu Sırasında Mutlaka Dışarı Çıkın


Bir detoks sırasında şekerli yiyecekleri, alkolü, kafeini ve fazla et ve günlüğü ortadan kaldırırsınız ve bitkisel gıdaları, yani sebzeleri, meyveleri, kuruyemişleri, tohumları ve baklagilleri artırmaya ve ayrıca su alımınızı artırmaya odaklanabilirsiniz. Örneğin su tüketiminden örnek verecek olursak kışın insanlar istemsiz olarak su tüketimlerini azaltırlar ve yaza doğru yavaş yavaş su tüketimleri artar bu yüzden bu istemsiz yaptığımız değişikliklerin önüne bilinçli olarak bir set çekebiliriz. Hayvansal bazlı yiyecekleri, şekeri ve uyarıcıları azaltarak vücudunuzu rahatlatır ve toksik yükünü azaltmasına yardımcı olursunuz. Organik yiyecekleri seçebilirseniz, kimyasal alımınızı azaltmaya da yardımcı olacaktır.

Bahar Detoksu süresince güne hafif bir başlangıç ile başlayabilirsiniz

 • Bir bardak veya 2 bardak ılık su ve ardından limon suyu
 • Yeşil bir smoothie veya
 • Chia pudingi veya
 • Karabuğday lapası veya
 • Avokado, domates, humus, salatalık ile tam tahıllı ekmek veya pirinç krakerleri


Bahar Detoksu süresince öğlen yemeği için

 • Basit bir sebze salatası
 • Çorba
 • Atıştırmalık
 • Kuruyemiş ve Tohumlar
 • Meyve
 • Smoothies veya meyve suları


Bahar Dekoksu süresince akşam yemeğinde çeşitli yiyecekler yiyin

 • Kavrulmuş sebzeler
 • Salatalar
 • Patates kızartması ve körileri karıştırın
 • Karabuğday, nohut, fasulye ve buharda pişirilmiş sebzeler


Su alımınızı bu süreçte en yüksek derecede tutmak da vücudunuz için oldukça önemlidir. Günlük ideal olan bir kişinin gün içerisinde 2 litrenin üstünden su tüketmesidir ideal kilolara sahip bir kadın ortalama 2 litre bir erkek ise 2.5 litre şu tüketmelidir. İsterseniz, Bahar detoksunuzu bir veya iki hafta veya daha uzun süre devam ettirebilirsiniz ve vücudunuzun bu süreçte değişimini sizlerde gözlerinizle görebilirsiniz. Kendinizi daha enerjik, daha az şişkin ve rahatsız hissetmeye, daha mutlu olmaya hiç bu kadar yakın olmamıştınız. Peki bir veya iki hafta detoks yapmaktan başka ne bekleyebilirsiniz?


İşte Bahar Detoksu yapmanın 5 faydası

 1. Stresle baş edebilmek için yepyeni bir yöntem
  Alkol, şeker, rafine yiyecekler ve kafein adrenal yorgunluğa ve iltihaplanmaya siz farkında olmasanız bile katkıda bulunur. Bu uyarıcıları diyetimizden çıkardığımızda, adrenal bezler ve bağışıklık sistemi çok ihtiyaç duyulan bir mola verir ve kendini sıfırlar bu süreçle birlikte yeniden başlar. Enflamasyon azalır ve vücut gevşer. Derin meditatif nefes almanın yanı sıra taze organik meyve suları ve yeşil smoothielerden elde edilen besinlerin bolluğu, böbrek üstü bezleri üzerinde besleyici ve iyileştirici bir etkiye sahiptir. Sağlıklı adrenaller vücudun ve zihnin günlük stresle boğulmadan başa çıkmasına yardımcı olur.
 2. Duygusal eksiklik ve çökme
  Vücudunuz toksinleri saldıkça, aynı zamanda duygu katmanlarını da salmaya başlar. Temizlik, tamamen kökleşmiş toksinlere ulaşmak ve onları sisteminizden atmakla ilgilidir. Anksiyete, öfke ve korku gibi bazı zehirli hisler yüzeye çıkarak size derinlere kök salmış ağrıyla baş etme şansı verir. Uzun zaman evlerimizde olduğumuzdan günümüzde en çok ihtiyacımız olan şeylerin başında bu eksiklikleri tamamlamak gelebilir. Vücutta depolanan duygular, ağrılar ve sancılarla fiziksel bedene tezahür etmeye başlayabilir, diğer ciddi hastalıkların yanı sıra durgun bir karaciğer, depresyon yaratır. Bu süreç size kalça ağrıları uygular, vücudun bu duyguları serbest bırakmasını sağlar. Doğa ile bağlantı kurmak, özellikle okyanuslar ve şelaleler gibi güçlü su kütleleri inanılmaz duygusal iyileştirici özelliklere sahiptir. Derin meditatif nefes almak ve bir günlüğe yazmak, iyileşme sürecini başlatmaya yardımcı olabilir.
 3. Yeni bir farkındalık yaratma veya aydınlanma
  İyileştirici özelliklere sahip olan ve vücudumuzdaki yükü azaltan bir diyete başladığımızda , zihnimizde ve vücudumuzda yeni şeyler için yer açarız. Arınma sayesinde zihniniz daha net ve odaklanmış olmak için kendine yeni yerler açar. Yeni fikirler gelmeye başladıkça da daha derin bir perspektiften anlaşılabilir. Bu, bir vizyon panosu oluşturmak ve derinlemesine düşünmek için mükemmel bir zaman olabilir.
 4. Titreşim frekansınızda artış
  Ne yerseniz osunuz ve yüksek titreşim frekansı olan organik enzim açısından zengin gıdayı yüklediğinizde, aynı zamanda daha yüksek titreşimle daha uyumlu hale gelirsiniz. Bahçeden, asmadan veya ağaçtan sofraya kadar geçen süre ne kadar kısa olursa, yiyeceğin içerdiği yaşam gücü enerjisi o kadar yüksek olur. Vücudumuz taze doğal bitki bazlı gıdalardan yüksek titreşim enerjisi aldığında, bu enerjiyi vücudumuzda özümser ve bu da titreşim frekansımızı yükseltir. Doğa ve gıda ile ne kadar çok bağlantı kurarsanız, kendi gerçek doğanıza o kadar yakın olursunuz.
  Kışın bitmesi ile kendinize evinizin dışında vakit geçirtecek yeni fikirler bulun ve bunları uygulamaya başlayın. Bahanelerden uzak sizi yeniden yaratacak birşeyler.
 5. Genişletilmiş Bilinç
  Vücudu temizleme ve arındırma eylemi vücudun yepyeni enerjileri ortaya çıkarmasına neden olur. Yüzyıllar boyunca, birçok insan daha canlı, uyanık ve farkında hissetmek için detoks yaptı veya daha yaygın olarak su veya meyve sularını bu süreçte tüketti. Yoga yapmak, derin nefes almak, doğada yürümek ve hareketsizlik uygulamak veya meditasyon yapmak, vücudun toksik enerjiyi serbest bırakmasına yardımcı olur, kendinizle bağlantı kurmak için alan yaratır. Detoks, Bahara başlamak için harika bir yoldur ve sizin kadar basit veya katı olabilir. sevmek. Bahar detoksunuzla ilgili yardım istiyorsanız, bizimle iletişime geçip fikir alabilir veya diğer detoks tarifleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.