Bir çok farklı detoks yöntemi vücut temizlerken yağ yakımınıda hızlandırır bu sizin sağlıklı bir şekilde yaşamaya devam ederken kilolarınızada sağlıklı bir şekilde veda etmeniz demek oluyor. Elma detoksu da bu detoks çeşitleri arasında en etkili yöntemlerden biri şimdi size bu mucize detoksu anlatacağız.

Elma Detoksu Tarifi İçin Malzemeler

  • 8-10 dal iri kıyılmış maydanoz
  • 1 adet limon
  • 2 tane yeşil elma
  • Kiraz büyüklüğünde 2 parça taze zencefil veya 2 tatlı kaşığı toz zencefil ( Yaklaşık olarak 10 gram)
  • 1 dal çubuk tarçın
  • 5-6 adet karabiber tanesi
  • Yarım çorba kaşığı yeşil çay
  • 5-6 adet taneli yasemin çayı
  • 1,5 lt saf su

Diyet Listesi:

Bu detoksu uygularken sabah, öğle ve akşam için 1’er adet haşlanmış yumurta yemelisiniz.

Karabiber, yeşil çay ve tarçını bir tencereye alın. İri şekilde kıyılmış maydanozları da içine ekleyin.
Yeşil elmaları da tencereye koyun ve limonu da ikiye parça halinde ekleyin.

Ardından son olarak 1,5 litre saf suyu, ardından zencefilleri de bir iki parçaya bölerek ilave edin.

Yaklaşık olarak 10 dakika kaynattıktan sonra kısık ateşte bir bu kadar daha kaynamasını iyice demini almasını sağlayın.

Bu işlemlerin ardından soğumayan alın ve en son adım olarak elinizde varsa bir tülbent yardımıyla veya süzgeç ile süzün.

Haftanın belirlediğiniz iki günü 1 ay boyunca bu formülü uygulayabilirsiniz. Daha fazla etkisini görebilmek için arttırma yoluna gitmeyiniz çünkü herşeyde olduğu gibi bununda metabolizmanıza zararları olabilir.

Detox yapılan günlerde sabah, öğle ve akşamları 1 adet haşlanmış yumurta iyerek öğünlerinizi geçiştirebilirsiniz. Az yemek yiyeceğiniz için iş yoğunluğunuzun daha az olduğu günler bu detoksu uygulamanız sizin için daha faydalı olacaktır. Detoks suyunun içine koyulan ve kabukları soyulan elmaları da aynı gün içerisinde tüketebilirsiniz.

Günde 2 litre su tüketmek gerekiyor. Bunun yanı sıra gün içerisinde açlığınızı bastırmak amacı ile meyce çayları veya şekersiz kahve tüketebilirsiniz.

Aşırı acıkan ve bir şeyler yemek isteyenler hazır gıdaları kesinlikle detoks süresince kendilerinden uzak tutmak zorundalar ama bunun yanında ek olarak sert meyveler tüketebilirler. Ancak hamur, şeker, yüksek karbonhidratlı yiyecekler, kızartmalar ve hazır gıdalardan uzak kesinlikle durulmalıdır.